Szintén fontos funkciók a táblázatok formázása során egyrészt az értékek cellán belüli igazítása, illetve a cellaegyesítés.
Eddigi tanulmányaink során már megszoktuk, hogy adatbevitelkor a program a számokat automatikusan cellán belül jobbra igazítja, a szöveges adatokat pedig balra. De ezt mi természetesen átállíthatjuk, méghozzá a Kezdőlap lap Igazítás csoport Igazítás gombjaival.
Egyszerűen csak ki kell jelölnünk a formázandó cellát vagy cellatartományt és ki kell választanunk a megfelelő igazítást. A cellákon belül igazíthatjuk az adatokat vízszintesen balra, középre és jobbra, illetve függőlegesen felülre, középre és lentre. A vízszintes és függőleges igazításokat kombinálhatjuk is.
Igazítsuk most az A1-es cellában szereplő "Bevételek" címet cellán belül középre mind vízszintesen, mind függőlegesen! Ehhez először növeljük meg az első sor magasságát, hogy a függőleges igazítás is jól látszódjon!
Ezután jelöljük ki az A1-es cellát, majd kattintsunk rá az Igazítás csoportban a Középre zárás és a Középre igazítás gombokra egymás után!
Láthatjuk, hogy a szöveg a cella közepére került.
Több cella egyesítésére akkor lehet szükségünk, ha egy táblázat fölé szeretnénk valamilyen egységes címet. Például állítsuk a táblázatban a címet az A1:D1 cellatartományon belül középre!
Az egyesítéshez jelöljük ki a cellatartományt és kattintsunk az Igazítás csoport Cellaegyesítés gombjára!
(Ha a tartomány tartalmazott valamilyen adatot, abból csak a bal szélső marad meg.)
Ha a cellaegyesítést szeretnénk feloldani, az egyesített cella kijelölése után ugyanúgy a Cellaegyesítés gomb használható.
Videó a cellán belüli igazítás és a cellaegyesítés használatára